![](https://image.samtiden.no/100008.webp?imageId=100008&width=960&height=576&format=jpg)
![](https://image.samtiden.no/100008.webp?imageId=100008&width=960&height=576&format=jpg)
Serien, som har norsk premiere 15. mars, er uken etter valgt ut til å konkurrere i International Panorama-kategorien under Series Mania i franske Lille.
Dit kommer bransjeaktører fra hele verden for å se og kjøpe inn nye serier, ifølge NRK. Hvert år blir kun et fåtall produksjoner valgt ut til programmet – og «Rekviem for Selina» er blant de ti som kom gjennom nåløyet i sin kategori.
– Vi er utrolig stolte over at «Rekviem for Selina» har blitt valgt ut til en så prestisjefylt konkurranse, der den måler krefter med det aller beste innen internasjonalt drama, sier Marianne Furevold-Boland, redaksjonssjef for drama i NRK.
Hun kaller serien for «strålende, bredt appellerende og ikke minst skikkelig underholdende», der den i dramaform tar for seg verdens første rosablogger. Selina går fra å være en outsider som skriver dagbok på internett, til å bli «landets farligste forbilde» – med flere lesere enn landets største aviser.
Da serien ble kjent tidligere i år, skrev Kampanje at Sophie Elise var manuskonsulent for historien, som en av flere skandinaviske influensere som produksjonsselskapet Anti kontaktet i arbeidet.