– Munch har et viktig samfunnsoppdrag, sier den nye samlingsdirektøren for museet, Caroline Ugelstad.
– Munch har et viktig samfunnsoppdrag, sier den nye samlingsdirektøren for museet, Caroline Ugelstad.

NOTERT

Vil gjøre verdenskunstneren enda mer kjent i det store utland

Caroline Ugelstad slutter i jobben som sjefskurator og direktør for samling og utstillinger på Henie Onstad starter nå som samlingsdirektør for Munchmuseet

Ugelstad får jobben med å gjøre verdenskunstneren Edvard Munch enda mer kjent, ifølge Kunstavisen.

– Munch skal være verdensledende på kompetansen og kunnskapen om Munch, noe hun vil bidra til, sier direktør Tone Hansen.

Hun sier det var «skarp konkurranse» mellom søkerne, men at Ugelstad skilte seg ut.

Caroline Ugelstad har bakgrunn fra forskning så vel som det museumsfaglige og som leder. Nå ser hun fram til å jobbe på Munchmuseet.

– Munch har et viktig samfunnsoppdrag. Jeg gleder meg til være en del av laget som jobber for og med denne oppgaven, sier hun.

Powered by Labrador CMS